Prosinec 2013

Kam na hory a za relaxem?

26. prosince 2013 v 11:19 | Jane |  Cestování
Nevíte kam vyrazit na hory, za relaxem a dobrou gastronomií? Co takhle do Orlických hor, které v sobě skrývají tohle vše i něco navíc?
Lyžaři určitě rádi zamíří na nejdelší sjezdovku Orlických hor do sportovního areálu Červená voda. Areál se pyšní vyhřívanou sedačkovou lanovkou, najdete tu i restauraci a na samém vrcholu sjezdovky Vás čeká královský trůn samotného Rampušáka.Smějící se
Pro ty, co zimním sportům neholdují doporučuji navštívit nově otevřené muzeum Sýpka v Rokytnici. Bývalá sýpka se stala místem, kde můžete vidět lidová řemesla, ale i přírodu. Zajímavá architektura objektu je propojena moderním designem, děti zde ocení projekci na podlaze, kde teče potok a oni mohou lovit pstruhy.
Dalším místem, které Vás okouzlí je Neratov, v době adventu tu najdete jarmark, ale i přes rok se tu dají koupit úžasné keramické hrníčky, tkané tašky a dekorace. V Neratově mě naprosto okouzlilo poutní místo, kostelík z 18.století, který prošel řadou nelehkých odbobí. Neustále se pracuje na jeho obnově, na tom, aby tohle místo pro všechny bylo místem pohody a nabití energie.


Co se týká ubytování, najdete tu řadu penzion a hotýlků. Osobně doporučuji hotel Panorama v Rychnově nad Kněžnou. Hotel, jenž má wellness a dokonce se chlubí vlastním pečeným chlebem s jediněčnou historickou recepturou. Díky bohatým snídaním tu máte možnost ochutnat i produkty z místní farem. Navíc personál je opravdu milý.
Tak co už balíte kufry?

Kniha Osm světů

23. prosince 2013 v 22:07 | Jane |  Ostatní
Kniha Osm světů od mladé autorky Marcely Remeňové je juniorním přesto dobrým uměleckým dílem. Autorce je teprve 13 let!
Tato kniha se mi dostala do rukou a já byla nadšena, že budu číst zamilovaný příběh, avšak omyl, jde o sci-fi či fantasy žánr. Ale jo, přečetla jsem knihu jedním dechem. Samozřejme v příběhu jsem našla pár omylů, ale to k mladému věku autorky jistě patří.
Příběh mě dostal, mladinká Lea, která je hlavní hrdinkou, prožívá neuvěřitelný příběh. Nejen,že je adoptovanou dcerou rodiny, která drží pospolu, ale rodiny, která je z jiné planety. Mladičká hrdinka v příběhu dospěje a stává se agentkou a bojuje. Detaily jsou skvěle popsané, takže celý příběh vnímáte, jakobyste byl/a hrdinou i Vy. New York nejen jako nákupní metropole, ale i místo tenných zákoutí, to vše najdete v tomto díle. Zabíjení i láska. Lidi versus mimozemšťani. Zkrátka se dostane do jiného světa.
Slibná knížka, která bude mít určitě pokračování!

Winehouse testing

18. prosince 2013 v 21:41 | Jane |  Fashion and Lifestyle


Středa, 16:15 zvoní zvonek. Zvedám sluchátko a ozve se: "Tady zásilka od Winehouse".
Běžím, respektive letím dolů po schodech, otevírám dvěře a přebírám taštičku, kde se ukrývá víno, mošt a pralinky.

V 17:15 cupitám hrdě s taštičkou do metra a směr Černý Most, kde přesedám na autobus do Mladé Boleslavi.
V 18:30 odjezd.
V 18:40 nudím se a začínám mít hlad. Otevírám tedy taštičku, trošku zašustím a rukou nahmatám balíček pralinek. Vytahuji první, druhou…no zkrátka nejde odolat, čokoládka se rozplývá na jazyku, každá pralinka je originál a má jinou chuť. Mňam!

V 19:30 vystupuji a jdu zvesela domů, v taštičce stále víno a mošt i pár pralinek zůstalo.
V 19:45 načínám mošt, který má neuvěřetelně neodolatelnou chuť a mám pocit, že mě nabíjí energií. Padla půlka lahve. Zavírám ji a nechávám na ochutnání ostatním.

Další den večer v 19 hod přichází návštěva a tak načínám Perlíto, Pinot Noir Rosé 2012 z vinařství Kořínek, víno růžové barvy, kterou mám tak ráda. Je sladké a moc dobré. Zkrátka ideální na dámský "pokec", ideální na skvělé chvíle pohody. Lahev "padla" hodně brzo
Co Vy a růžové víno - máte rády? Daly byste si?

Dermacol

15. prosince 2013 v 21:05 | Jane |  Kosmetika

Vkročit do obchodního centra a hledat ten správný krém je pro mě doslova nemožné. Jakákoliv značka o sobě tvrdí, že je ta nej a že právě ona Vám pomůže proti příznakům stárnutí. Ceny jsou různé, slevové akce a klubové výhody lákavé.

Ráda uvěřím, ale je rozdíl zaplatit 280 Kč nebo 1200 Kč.

Takže jsem pátrala, hledala a nachodila spousty metrů..nebo kilometrů?...až mi defakto jen tak, za jedno kliknutí a komentář spadl do klína Botocell od Dermacolu. Značka, kterou znám, které věřím, která je cenově dostupná.

Bílo červený kelímek s víčkem zakulaceného tvaru, který skvěle padne do ruky. Po otevření je to klasicky bílý krém, který má jemnou vůni. Příjemně se roztírá a nezanechává pocit mastnoty.
Vyplatí se " mazat" poctivě každé ráno a každý večer, neboť jedině tak dosáhnete pevnosti, plnosti a redukce nerovnosti pleti. A to, že na vás nevykoukne ani vráska, možná jen ta od smíchu [:-)], je přece za krásnou českou cenu 369 Kč paráda!
Nebo chcete raději na botox? Každopádně kombinace tohoto krému s očním krémem Botocell nemá chybu. Používá se od 30 let!

A jaké zkušenosti máte s tímto krémem vy?

Mikulášské rejdění aneb akce dobrolníků

9. prosince 2013 v 8:42 | Jane |  Ostatní
Letos jsem se poprvé zúčastnila tzv. Mikulášského rejdění v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. Šlo o akci dobrovolníků, tedy lidí, kteří dělají ostatním radost, aniž by za to byli placeni. Někteří během roku chodí na dětská oddělení hrát si s dětmi, jíní chodí do LDN popovídat si nebo zkrátka pomáhat, těm kteří jen tak leží v nemocničních postelích a den jim moc rychle neutíká.
K dobrovolníků, jsem se dostala díky své mopsí slečně Áje, která relativně nedávno složila canisterapeutické zkoužky, ale o tom napíši až příště.
ikulášská akce pro mě byla naprosto nezapomenutelným zážitkem. Členové dobrovolnického týmu se ráno sešli v nemocniční jídelně, aby se převlékli do kostýmů čertů, andělů a mikulášů. Fungovala zde neuvěřitelná atmosféra. Naprostá souhra a pomoc druhým. Kdo neměl kostým, byl mu půjčený někým jiným. Každý někomu pomáhal. Dokonce i obličeje jsme si namalovali, dali růžky a připevnili čertovské ocasy. Zkrátka sehraný tým.
Po tom, co všichni byli přestrojeni, jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jedna měla úkol potěšit dětské oddělení, porodnici a ta druhá dospělé pacienty. Nešlo se ale bez dárečků. V košíkách, které jsme nesli, byla přáníčka, ozdobičky i hračky.
Chodbou jde početná skupina andělů, opravdu milých čertů v čele s Mikulášem. Jako první navštívíme sestřičky, abychom je vánočně naladili. Zazpíváme si i koledy. Sestřičky nám sdělí, na jaký pokoj můžeme jít. Na jednom je maminka ani ne s 24hodinovým miminkem a tak zpíváme a přejeme hodně zdravíčka. V dalším pokoji jsou 5letí bráškové, kteří jsou nemocní a tak jsou rádi, že je někdo přijde navštívit.
Všichni táhneme za jeden provaz, všichni jsme nabití a plní emocí. Atmosféra nás dostává, v očích máme slzy štěstí. Celé dopoledne nás sice vyčerpalo, ale na druhou stranu jsme rozdali tolik radosti a zazpívali tolik koled, že to zato stálo.
Já osobně se těším na další rok, opravdu jsem si to se všemi užila a velké díky všem dobrovolníkům, kteří mají srdce na správném místě, stejně jako Monika Theimerová, která se pečlivě o celé dobrovolnické centrum v nemocnici stará.