Kam na hory a za relaxem?

26. prosince 2013 v 11:19 | Jane |  Cestování
Nevíte kam vyrazit na hory, za relaxem a dobrou gastronomií? Co takhle do Orlických hor, které v sobě skrývají tohle vše i něco navíc?
Lyžaři určitě rádi zamíří na nejdelší sjezdovku Orlických hor do sportovního areálu Červená voda. Areál se pyšní vyhřívanou sedačkovou lanovkou, najdete tu i restauraci a na samém vrcholu sjezdovky Vás čeká královský trůn samotného Rampušáka.Smějící se
Pro ty, co zimním sportům neholdují doporučuji navštívit nově otevřené muzeum Sýpka v Rokytnici. Bývalá sýpka se stala místem, kde můžete vidět lidová řemesla, ale i přírodu. Zajímavá architektura objektu je propojena moderním designem, děti zde ocení projekci na podlaze, kde teče potok a oni mohou lovit pstruhy.
Dalším místem, které Vás okouzlí je Neratov, v době adventu tu najdete jarmark, ale i přes rok se tu dají koupit úžasné keramické hrníčky, tkané tašky a dekorace. V Neratově mě naprosto okouzlilo poutní místo, kostelík z 18.století, který prošel řadou nelehkých odbobí. Neustále se pracuje na jeho obnově, na tom, aby tohle místo pro všechny bylo místem pohody a nabití energie.


Co se týká ubytování, najdete tu řadu penzion a hotýlků. Osobně doporučuji hotel Panorama v Rychnově nad Kněžnou. Hotel, jenž má wellness a dokonce se chlubí vlastním pečeným chlebem s jediněčnou historickou recepturou. Díky bohatým snídaním tu máte možnost ochutnat i produkty z místní farem. Navíc personál je opravdu milý.
Tak co už balíte kufry?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama