Mikulášské rejdění aneb akce dobrolníků

9. prosince 2013 v 8:42 | Jane |  Ostatní
Letos jsem se poprvé zúčastnila tzv. Mikulášského rejdění v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. Šlo o akci dobrovolníků, tedy lidí, kteří dělají ostatním radost, aniž by za to byli placeni. Někteří během roku chodí na dětská oddělení hrát si s dětmi, jíní chodí do LDN popovídat si nebo zkrátka pomáhat, těm kteří jen tak leží v nemocničních postelích a den jim moc rychle neutíká.
K dobrovolníků, jsem se dostala díky své mopsí slečně Áje, která relativně nedávno složila canisterapeutické zkoužky, ale o tom napíši až příště.
ikulášská akce pro mě byla naprosto nezapomenutelným zážitkem. Členové dobrovolnického týmu se ráno sešli v nemocniční jídelně, aby se převlékli do kostýmů čertů, andělů a mikulášů. Fungovala zde neuvěřitelná atmosféra. Naprostá souhra a pomoc druhým. Kdo neměl kostým, byl mu půjčený někým jiným. Každý někomu pomáhal. Dokonce i obličeje jsme si namalovali, dali růžky a připevnili čertovské ocasy. Zkrátka sehraný tým.
Po tom, co všichni byli přestrojeni, jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jedna měla úkol potěšit dětské oddělení, porodnici a ta druhá dospělé pacienty. Nešlo se ale bez dárečků. V košíkách, které jsme nesli, byla přáníčka, ozdobičky i hračky.
Chodbou jde početná skupina andělů, opravdu milých čertů v čele s Mikulášem. Jako první navštívíme sestřičky, abychom je vánočně naladili. Zazpíváme si i koledy. Sestřičky nám sdělí, na jaký pokoj můžeme jít. Na jednom je maminka ani ne s 24hodinovým miminkem a tak zpíváme a přejeme hodně zdravíčka. V dalším pokoji jsou 5letí bráškové, kteří jsou nemocní a tak jsou rádi, že je někdo přijde navštívit.
Všichni táhneme za jeden provaz, všichni jsme nabití a plní emocí. Atmosféra nás dostává, v očích máme slzy štěstí. Celé dopoledne nás sice vyčerpalo, ale na druhou stranu jsme rozdali tolik radosti a zazpívali tolik koled, že to zato stálo.
Já osobně se těším na další rok, opravdu jsem si to se všemi užila a velké díky všem dobrovolníkům, kteří mají srdce na správném místě, stejně jako Monika Theimerová, která se pečlivě o celé dobrovolnické centrum v nemocnici stará.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama