Leden 2014

Afrika v nás II

26. ledna 2014 v 13:44 | Jane |  Ostatní
Když se mi do ruky dostala knížka Afrika v nás II, říkala jsem si, že to bude jedna z těch knížek, která je plná fotek a popisků. Možná krátkých textů o slonech, žirafách a dětech v barevných tričkách. Jenže omyl. Jakmle jsem tuto kníhu otevřela doslova mě vtáhla do afrického života. Prožívala jsem příběhy válečných zajatců a bojovníků, trpěla s nimi a zárověň je obdivovala, že dokáží denně chodit desítky kilometrů ačkoliv jejich nohy krvácí. Jsou zraněni a přesto bojují dál.
Knihu jsem přečetla jedním dechem, nebot´jakmile začnete nedokážete odejít. Zajímá Vás jak dopadne něčí příběh. Ocitnete se v situacích, o kterých jste ani ve snu netušili. Jsou to epizody reálných lidí, jejichž život je opravdu pestrý a zaslouší si velký obdiv.
Afrika v nás, je doslova kniha, která se Vám dostane pod kůži. Je barevná, ale nejen díky tomu, že Afričané milují barvy. Je plná úžasných fotografií, příběhů a informací.
Kniha mě dostala, není to obrázková encyklopedie, je to PŘÍBĚH, je to něco, co Vás nadchne a pokud zrovna nemáte na cestu na tento kontinent díky této publikaci tam jste.
Doporučuji přečíst!!!

Co děláte, aby váš vztah nezevšedněl?

22. ledna 2014 v 16:56 | Jane |  Press
Tento mini článeček vyšel v únorové Marianne

Týden, měsíc, rok či několik let. Někdy Váš vztah zevšední rychle, tak co s tím? Ideální je pokud každý z Vás má své koníčky, kamarády. Je dobré být pár hodin od sebe, jít si popovídat s přáteli, nejen každý pátek, ale měnit to, aby Vám nezevšedněla i tato setkání. A co vzít manžela někdy s sebou? Překvapit ho zajímavým zážitkem, nejen dobrou večeří, ale třeba ho vzít ven na hory, projet se psím spřežením, kočárem taženým koňmi po městě. Nebo se odvázat, ukázat se mu v krásném spodním prádle a "zase" ho svést. Udělat si krásné fotky v ateliéru, jentak se toulat ulicí... Možností je spousty, hlavní je však komunikace, ne ta o tom: Jak bylo v práci miláčku?, ale ptejme se hlouběji, ptejme se na touhy, na sny, co v životě chceme a zkusme si to splnit.Žijeme SPOLU, ne vedle sebe, tak tvořme pár, který se navzájem podporuje a doplňuje.

Uzávěrka? No a

8. ledna 2014 v 23:15 | Jane |  Ostatní
Zas to cítíš, křeče v žaludku, nemůžeš skoro jíst. Hodiny odbíjí dvacátou hodinu večerní a uzávěrka se blíží. "Co tam ráno odevzdám? ", ptám se sama sebe. Nápad a múza nepřichází. Kafe, drink, ještě kouknu honem do nějakého časáku. Pořád nic. "To zvládneš, jako vždycky" , říká mé já.
Otevírám lednici a nalévám si ledovou colu. Jdu pomalu zapnout počítač.
" Jsi prostě nejlepší, lepší než já...lalalala" , zní z rádia a tak se ihned roztančíme, zvedneme se ze židle zkrátka trsáme.
Dámy a pánové, je to tu, jsem nejlepší! Prostě tedˇ to přišlo, super píseň co mě nakopla, píseň co mě doslova zavalila pocitem blaha. Wow, máte to také tak? Najednou to všechno spadlo a to, že je za pár hodin uzávěrka je vlastně jedno. Došlo nám, že ted´ jsme nabití energií, díky slovům a melodiím jako We are the champions, Simple is best …to dokážeme.
Čím to je? Čím nás tolik takovéto songy motivují?
Když se pozorně zaposloucháme do slov, je jasné, že jsou pozitivní, plné elánu a říkají to co chceme slyšet.