Výlet-Orlicko

10. července 2014 v 20:45 | Jane |  Cestování
Přemýšlíte kam na prodloužený víkend,relax, sport či týdenní dovolenou v Čechách?
Co se tak podívat do Orlických hor?
Prozkoumala jsem krásy tohoto kraje a nestačily jsme se divit, kolik zajímavostí a krás se v tomnto kraji nachází.
Tvrz Orlice, zámeček, který se nachází blízko Letohradu v sobě ukrývá nejen historické předměty a zajímavosti, ale je zde i příjemná restaurace s teráskou a pohodové ubytování. Osobně jsme po příjezdu měly pocit, že jsme v ráji. Všude kolem je klid a pohoda, spousta možností na procházky. Při prohlídce zámku máte možnost si vyzkoušet knihtisk a odnést si svůj výtvor domů. Uvidíte, jak se dříve peklo a pokud tu zrovna bude hospodyňka, jistě vám dá ochutnat koláčky.
Chcete si jít zaplavat? Není nic jednoduššího než navštívit městský bazén se slanou vodou v Ústí nad Orlicí. Opět příjemné prostředí s wellness, terasou a dokonce i fitkem. Je tu i občerstvení, takže tu můžete strávit bezstarostně celý den.
Místo, které dostane nejen manažery, ale určitě i rodiny s dětmi, je areál Koučink akademie a Apartmánů na Vršku Libchavy. Nádherné domečky s trávníkovou střechou plné barev. Vše tu voní dřevem a tohle prostředí je zkrátka k relaxaci a odpočinku jako stvořené. Kdo nechce jen meditovat, může se tu třeba naučit nordic walking.
Znáte Zbigniewa Czendlika, římskokatolického kněze polské národnosti? Jeho působištěm je Lanškroun, opět město s mnoha možnostmi. Město, kde je bezva koupaní, krásné centrum s muzeem a zajímavý kostel.
Orlicko a Podorlicko je místem, kde můžete prozkoumat a seznámit se s tradičními řemesly, zažít dovolenou na venkově v klidu a pohodě, ale i akčně, jelikož tu je řada cyklo a in-line stezek. Potkáte se tu s historií - hrady, zámky, tvrze. Zaplavete si ať už v bazénéch, rybnících, ale i přehradě.
Je to místo pro všechny, každý si tu vybere.

Já osobně se těším až zase sbalím kufřík a opět do tohoto regionu vyrazím a detailněji ho prozkoumám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama