Bezpečná jízda

10. srpna 2014 v 12:16 | Jane |  Cestování
Pro blogerku je vždy čest, když ji přijde pozvánka na zajímavou akci a to bezesporu byla "Bezpečná jízda se Škoda auto".
Jednalo se o skoro třídenní pobyt v okolí brněnské přehrady v hotelu Maximus resort, který nabízí skvělou gastronomii a wellness.

Program byl nabitý od rána do večera. Cílem bylo si uvědomit, jak se chovat za volantem, jak bezpečně vyrazit na cesty- a věřte, že i já, která má za sebou skoro milion kilometrů jako řidička, jsem se dozvěděla, že i tužka v náprsní kapse Vás může ohrozit na životě, že kabelka na sedačce spolujezdce by opravdu "sedět" neměla. Že i bezpečnostní pás má svá pravidla, dětská sedačka musí odpovídat věku a váze dítěte a opěrka hlavy není v autě na relax. Základní věci, které si mnozí z nás stále neuvědomují.

Škoda auto připravila báječný program pro lidi z tisku, pro blogery (mě) a pro vítězky soutěže z Žena v autě. Sešla se tu parta prima žen, vášnivých řidiček, které potkáte po celé republice.
Každou informaci hltaly s nadšením, nebály se ptát co, proč a jak má v autě být.
Proč právě akce pro ženy? Většina z nich vozí své ratolesti do školky a na kroužky a ted´ pardon pánové, ale jsme vážně zodpovědnější, rády víme, jak vše funguje a také si to rády necháme vysvětlit, nevíme všechno a nestydíme se za to.
Na akci se Škodou jsme se dozvěděly jaký je postup při dopravní nehodě, co dělat když jsme jejími účastníky.
Např.: Mobil nehledáme jako první, ano, i nehoda má svá "pravidla". Víte jak třeba rozbít okýnko u auta? Jak se zachová při nehodě airbag? Parta holek to už ted´ví, a je bezpečně připravena šlápnout do pedálů vyrazit a na cesty.

Přednášky byly výborně promyšleny, spojeny i s relaxem, gastronomií a dokonce i závoděním na Masarykově okruhu. Testnout si modely Škoda RS a vyzkoušet si adrenalinovou jízdu po okruhu, kterou známe z televize, byla třešnička na dortu celého pobytu.
Zárověň jsme měly možnost se projet modely aut Škoda s různorodou výbavou a nebo se projet na kole.
Motokáry, bowling, koktejly, grilování a líčení kosmetikou Mary Kay, to vše prolínalo tento úžasný a naučný program.

Jsme proškolené nejen teoreticky, ale i prakticky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 IF IF | 11. srpna 2014 v 8:33 | Reagovat

Jane, vypadá, že budu pravidelnou čtenářkou Vašeho blogu. Evidentně jste schopná se dostat na velmi zajímavé akce. Tato od Škodovky byla opravdu hezkým dárkem pro ženy, asi bych měla změnit značku auta:).

2 Jane Jane | 11. srpna 2014 v 21:31 | Reagovat

[1]: Mila IF, urcite budu rada, pokud budete blog navstevovat, rada sirim radost a zazitky. Mejte se krasne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama